maj 2019

Olga Radziszewska tegoroczną laureatką Stypendium im. Stanisława Pyjasa

Data: 15.05.2019
Olga Radziszewska tegoroczną laureatką Stypendium im. Stanisława Pyjasa

Olga Radziszewska - studentka języka polskiego w komunikacji społecznej jest tegoroczną laureatką Stypendium im. Stanisława Pyjasa. Nagrodzona to osoba o godnej podziwu aktywności społecznej, organizacyjnej i naukowej.
Studentka pracowała m.in. jako wolontariuszka w Socjalizacyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej dla Dziewcząt, uczestniczyła w wielu akcjach dobroczynnych, była wolontariuszem podczas przedświątecznej zbiórki żywności, obecnie angażuje się w organizację pomocy materialnej dla jednego z krakowskich domów dziecka.
Na działalność organizacyjno-naukową wpisuje się praca na rzecz pięciu kół naukowych przy Wydziale Polonistyki.
Stypendium im. Stanisława Pyjasa może otrzymać student Wydziału Polonistyki, którego postawa etyczna, praca społeczna na terenie uczelni lub poza jej murami, działalność humanitarna w różnych instytucjach i organizacjach społecznych budzi uznanie i szacunek środowiska akademickiego.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.