Jubileusz 30-lecia powołania do życia Stowarzyszenia Pisarzy Polskich

W dniu 13 grudnia 2019 r. był obchodzony w Krakowie Jubileusz 30-lecia powołania do życia Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, najważniejszej organizacji literackiej, skupiającej wybitnych ludzi pióra (członkami tej organizacji byli nasi Nobliści – w oddziale krakowskim Czesław Miłosz i Wisława Szymborska, w oddziale wrocławskim Olga Tokarczuk).
Z okazji Jubileuszu wręczone zostały odznaki Honoris Gratia, przyznawane przez Prezydenta Miasta Krakowa za zasługi dla Miasta. Odznaki otrzymało siedmioro pracowników naszego Wydziału:
Prof. Stanisław Balbus (jeden z założycieli SPP, wiceprezes pierwszej kadencji);
Prof. Wojciech Ligęza (przez trzy kadencje wiceprezes Oddziału Kraków);
Prof. Gabriela Matuszek-Stec (przez jedną kadencję wiceprezes, a przez dwie kadencje prezes Oddziału Kraków, obecnie członek zarządu Oddziału Kraków oraz członek Zarządu Głównego SPP);
Prof. Stanisław Stabro (przez trzy kadencje członek zarządu Oddziału Kraków);
Prof. Teresa Walas (jedna z założycielek SPP, w dwóch pierwszych kadencjach sekretarz Oddziału Kraków);
Prof. Marta Wyka (jedna z założycielek SPP, przez kilka kadencji członek zarządu Oddziału Kraków);
Prof. Zofia Zarębianka (przez kilka kadencji członek zarządu Oddziału Kraków).