styczeń 2020

Czas rozpoczęcia: 18 00
Miejsce: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4
Globalna ekokatastrofa i sztuki performatywne jutra - spotkanie promocyjne

Kolejne doniesienia o gwałtownie postępującym ociepleniu klimatu i masowym wymieraniu gatunków zbiegają się w czasie z rozpowszechnieniem się hybrydycznych form sztuk performatywnych na przecięciu sztuki, nauki i technologii. Czy zjawiska te można opisywać za pomocą terminów tradycyjne estetyki? W jaki sposób współpracujący ze sobą artyści, naukowcy i programiści mogą przyczynić się do wypracowania zrównoważonych ekologicznie sposobów zamieszkiwania świata? Jak będą wyglądać sztuki performatywne na zniszczonej planecie i jaka będzie ich rola?

Spotkanie promujące trzy książki: Emerging Affinities. The Possible Futures of Performative Arts (Transcript 2019), Niespodziewane alianse. Sztuki performatywne jutra (Księgarnia Akademicka, 2019), red. M. Borowski, M. Chaberski i M. Sugiera oraz Asamblaże, asamblaże. Doświadczenie w zamglonym antropocenie (Księgarnia Akademicka, 2019)

W dyskusji wezmą udział Mateusz Borowski, Mateusz Chaberski, Arkadiusz Półtorak, Marcin Sanakiewicz i Dorota Sosnowska