maj 2020

20200525

Stypendium imienia Stanisława Pyjasa w roku akademickim 2019/2020.

Data: 25.05.2020
Stypendium imienia Stanisława Pyjasa w roku akademickim 2019/2020.

Stypendium imienia Stanisława Pyjasa w roku 2020 zostało przyznane panu Marcinowi Sarnie – studentowi II roku drugiego stopnia  kierunku polonistyka- komparatystyka na Wydziale Polonistyki UJ oraz muzykologii. Działalność społeczna nagrodzonego zarówno     w ramach Uniwersytetu, jak i poza nim budzi uznanie i szacunek. Laureat współpracuje ze Stowarzyszeniem Sursum Corda, Franciszkańską Szkołą Muzyki i Liturgii, Wydziałem Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, placówkami oświatowymi i fundacjami     (Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, Fundacją Ocalenia Kultury Kresowej, Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich). Pan Marcin Sarna organizuje koncerty charytatywne na rzecz chorych i niepełnosprawnych.
Stypendium imienia Stanisława Pyjasa po raz pierwszy przyznano w 2008 roku. Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowił ufundować stypendium, przyznawane każdego roku dla wyróżniającego się studenta Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.