październik 2020

Profesorowie Wydziału Polonistyki wśród nowo wybranych członków PAU

Data: 30.10.2020
Profesorowie Wydziału Polonistyki wśród nowo wybranych członków PAU

Z radością informujemy, że prof. dr hab. Bogusław Dopart (Kierownik Katedry Historii Literatury Oświecenia i Romantyzmu) oraz prof. dr hab. Janusz Gruchała (Kierownik Katedry Edytorstwa i Nauk Pomocniczych) znaleźli się w gronie nowych członków korespondentów Polskiej Akademii Umiejętności (PAU), wybranych podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia tej instytucji.

PAU istnieje od 1872 roku (do 1919 pod nazwą Akademia Umiejętności), prowadzi działalność badawczą, wydawniczą i w zakresie upowszechniania wiedzy, skupiając elitę uczonych z całego kraju, a także naukowców z ośrodków zagranicznych.

Wybranym pracownikom naszego Wydziału – prof. Bogusławowi Dopartowi oraz prof. Januszowi Gruchale – składamy serdeczne gratulacje!