Oświadczenie

Informujemy uprzejmie, że strona o nazwie Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego funkcjonująca na portalu społecznościowym Facebook jest automatycznie wygenerowaną stroną nieoficjalną. Umieszczony jest na niej komunikat następującej treści: „Ta nieoficjalna strona została utworzona, ponieważ użytkownicy Facebooka wykazali zainteresowanie tym miejscem lub firmą. Nie ma to związku z firmą Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, ani nie było inicjowane przez żadne powiązane z nią osoby.” W związku z tym nasz Wydział nie ma nic wspólnego z treściami zamieszczanymi na tej stronie, nie odpowiada za nie i nie ma żadnego wpływu na ich publikację. Ze względu na fakt, że na wspomnianej stronie posłużono się zastrzeżonymi identyfikatorami – herbem Uniwersytetu Jagiellońskiego i nazwą Wydziału Polonistyki UJ – podjęte zostaną kroki prawne w celu dezaktywacji tej strony, a przede wszystkim usunięcia fałszywej afiliacji na Wydziale Polonistyki UJ. Jednocześnie stanowczo stwierdzamy, że nie ma naszej zgody na publikację na jakimkolwiek forum treści obraźliwych, ksenofobicznych, sprzecznych z zasadami wzajemnego szacunku i honorowania prawa do różnorodności światopoglądowej, religijnej, etnicznej i wszelkiej innej.

Władze Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego