listopad 2020

Prof. Renata Przybylska w Radzie Uczelni

Data: 25.11.2020
Prof. Renata Przybylska w Radzie Uczelni

Uprzejmie informujemy, że Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego powołał w dniu 25 listopada br. członków Rady Uczelni na kadencję 2021-2024.

W gronie trzech członków wybranych spośród wspólnoty uczelni znalazła się p. prof. dr hab. Renata Przybylska.

Pani Profesor w latach 2012-2020 pełniła funkcję Dziekana Wydziału Polonistyki, jest Kierownikiem Katedry Historii Języka i Dialektologii oraz aktywnie działa w Komitecie Językoznawstwa PAN.
Członkostwo w Radzie Uczelni to ogromny prestiż, ale i wielka odpowiedzialność. Do głównych zadań Rady należą: opiniowanie projektu strategii i statutu uczelni, monitorowanie gospodarki finansowej uczelni, monitorowanie zarządzania uczelnią, wskazywanie kandydatów na rektora, opiniowanie sprawozdania z realizacji strategii uczelni, opiniowanie planu rzeczowo-finansowego, zatwierdzanie sprawozdania z wykonania planu rzeczowo-finansowego oraz  sprawozdań finansowych.

Serdecznie gratulujemy Pani Dziekan!