luty 2021

Popular Respublica Litteraria

Data: 16.02.2021
Popular Respublica Litteraria

Informujemy, że współtworzony przez prof. Jakuba Niedźwiedzia i dr Andrzeja Staniszewskiego projekt badawczy Popular Respublica Litteraria. The Circulation of Narratives in Early-Modern Europe uzyskał finansowanie w ramach Una Europa Seed Funding. W ramach badającego funkcjonowanie popularnej literatury narracyjnej i kultury czytelniczej we wczesnonowożytnej Europie projektu utworzony zostanie międzynarodowy zespół badawczy kierowany przez prof. Ritę Schlusemann z Berlina w skład którego oprócz prof. Niedźwiedzia i dra Staniszewskiego wejdą uczone i uczeni z Freie Universität Berlin, Università di Bologna, University of Edinburgh, Helsingin Yliopisto, Katholieke Universiteit Leuven i Universidad Complutense de Madrid.