marzec 2021

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

Data: 23.03.2021
Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

minął już rok od momentu, kiedy nasza rzeczywistość gwałtownie zmieniła się, a dotychczasową radość studiowania przyćmiły lęki związane z pandemią, niepewnością sytuacji zdrowotnej, finansowej, edukacyjnej, a wreszcie ze zdalnym nauczaniem.

Żadna pomoc nie zastąpi nadziei na rychły powrót do normalności, ale warto wiedzieć, że są wokół Państwa ludzie i instytucje, których celem jest wspieranie Studentek i Studentów oraz poszukiwanie rozwiązań w trudnych sytuacjach.

Rozmowa z Koleżanką lub Kolegą z grupy, konsultacja z Samorządem, a może z Prodziekan ds. dydaktycznych? W przypadku wielu problemów związanych ze studiowaniem wystarczy o nich porozmawiać i wspólnie poszukać wyjścia. W razie potrzeby wsparcia psychologicznego gotów jest Państwu udzielić Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji, w którym można skontaktować się z psychologami, psychoterapeutami i specjalistami od interwencji kryzysowych, a także Dział Osób Niepełnosprawnych i zatrudnieni w nim doradcy edukacyjni.

Zachowujmy dystans społeczny, podtrzymując więzi tworzące wspólnotę i będące wsparciem w chwilach zwątpienia.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

Kolegium dziekańskie WP UJ:

Jarosław Fazan

Małgorzata Sokalska

Mirosława Mycawka

Tomasz Bilczewski

Przydatne adresy:

(1) Komisja ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych | Facebook

Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji - Uniwersytet Jagielloński (uj.edu.pl)

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych - Dział ds. Osób Niepełnosprawnych - Uniwersytet Jagielloński (uj.edu.pl)

Malgorzata.sokalska@uj.edu.pl