czerwiec 2021

Nagrody Rektora Uniwersytetu Łódzkiego dla pracowników Wydziału Polonistyki UJ

Data: 29.06.2021
Nagrody Rektora Uniwersytetu Łódzkiego dla pracowników Wydziału Polonistyki UJ

Z radością informujemy, że troje pracowników naszego Wydziału zostało uhonorowanych Nagrodą - Wyróżnieniem Rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Są to: prof. dr hab. Aleksander Fiut, dr hab. Mateusz Antoniuk oraz dr Karina Jarzyńska. Nagrodę przyznano za osiągnięcia związane z opracowaniem krytycznym rozproszonych tekstów Czesława Miłosza z lat 1945–2004, w tym przygotowanie cyklu publikacji w ramach Dzieł Zebranych autora Ocalenia. To nagroda pierwszego stopnia przyznana zespołowi, w skład którego wchodzili także dr hab. Marzena Woźniak-Łabieniec, prof. UŁ; dr hab. Ewa Kołodziejczyk, prof. IBL PAN oraz dr Stanley Bill z Uniwersytetu w Cambridge, a którym kierował prof. dr hab. Aleksander Fiut, emerytowany kierownik Katedry Historii Literatury XX Wieku naszego Wydziału. Serdecznie gratulujemy!

Więcej o Nagrodzie: https://biuletyn.uni.lodz.pl/archiwa/18231