20210827

Nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia 2021

Data: 27.08.2021
Nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia 2021

Miło nam poinformować o nominowaniu prof. UJ dr hab. Magdaleny Heydel i dr Kingi Siewior do Nagrody Literackiej Gdynia 2021 w kategorii przekład na język polski. Prof. Magdalena Heydel otrzymała nominację za przekład „Opowiadań” Katherine Mansfield, dr Kinga Siewior za dokonanie wyboru i przekładu - wspólnie ze współpracującym z Ośrodkiem Badań nad Awangardą WP UJ dr. Jakubem Kornhauserem – dzieł serbskiego poety i performera Miroljuba Todorovića („Świnia jest najlepszym pływakiem”).
Kapituła Nagrody nominowała 20 książek spośród 512 zgłoszonych w 2021 r. O Nagrodę Literacką Gdynia – przyznawaną w czterech kategoriach: esej, poezja proza oraz przekład na język polski - ubiegać się mogą książki napisane w języku polskim oraz wydane po raz pierwszy w 2020 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi 27 sierpnia podczas uroczystej gali.