sierpień 2021

20210827

Nagroda Literacka Gdynia dla prof. Magdaleny Heydel

Data: 27.08.2021
Nagroda Literacka Gdynia dla prof. Magdaleny Heydel Z radością informujemy, że prof. Magdalena Heydel została uhonorowana Nagrodą Literacką Gdynia w kategorii przekład na język polski. Literacka kostka przyznana została za tłumaczenie „Opowiadań” Katherine Mansfield (Wydawnictwo Officyna, Łódź). Zdaniem Kapituły: „przejmująca, oszczędna i zarazem nieskończenie wymowna proza Katherine Mansfield znalazła w osobie Magdy Heydel tłumaczkę, która potrafiła uczynić z niej źródło takiego literackiego doświadczenia, kiedy po ludzku zachwycamy się opowieścią, tylko czasem po jurorsku zastanawiając się, jak to jest zrobione”.
Uroczysta gala odbyła się 27 sierpnia w Muzeum Emigracji w Gdyni. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie: http://nagrodaliterackagdynia.pl/2021/08/27/nagroda-literacka-gdynia-poznalismy-zwyciezcow-16-edycji/