Dyskusja o dwóch książkach

15 października w trybie zdalnym odbyła się dyskusja o dwóch książkach: Światowej historii literatury polskiej. Interpretacje, wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz tomie angielskim The Routledge World Companion to Polish Literature, wydanej w znanej serii Wydawnictwa Routledge. Obie książki zostały przygotowane przez zespół redaktorów: Magdalenę Popiel, Tomasza Bilczewskiego i Stanleya Billa (University of Cambridge) w ramach grantu NPRH.
W spotkaniu wzięli udział: prof. Norman Davies (University of Oxford), prof. Tomas Venclova (Yale University), prof. Luigi Marinelli (La Sapienza – Università di Roma), Michał Paweł Markowski (University of Illinois at Chicago, Uniwersytet Jagielloński). Odbyło się ono z udziałem Autorek i Autorów, reprezentujących ponad trzydzieści ośrodków prowadzących Polish Studies. Wśród nich znaleźli się:

Emiliano Ranocchi (Udine), Andrea Ceccherelli (Bolonia), Charles Zaremba (Marsylia), Luigi Marinelli (Rzym), Bożena Shallcross (Chicago), Rolf Fieguth (Fryburg), François Rosset (Lozanna), Kris Van Heuckelom (Leuven), Brigita Speičytė (Wilno), Henryk Siewierski (Brasília), Michał Mrugalski (Berlin), Tokimasa Sekiguchi (Tokyo), Monika Woźniak (Rzym), Jens Herlth (Fryburg), Katia Vandenborre (Bruksela), Ariko Kato (Nagoya), Michał Paweł Markowski (Chicago), Ursula Phillips (Londyn), Stanley Bill (Cambridge), Bożena Karwowska (Vancouver), Maria Delaperrière (Paryż), Knut Andreas Grimstad (Oslo), Tomas Venclova (New Haven), Leonard Neuger (Sztokholm), Wiktor Jaźniewicz (Mińsk), Joanna Niżyńska (Bloomington), Tamara Trojanowska (Toronto), Arent van Nieukerken (Amsterdam), Giovanna Tomassucci (Piza), Irina Adelgejm (Moskwa), Wu Lan (Pekin), Clare Cavanagh (Evanston).