marzec 2023

20230327

Nagroda Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (PO ITI) dla prof. Katarzyny Fazan

Data: 27.03.2023

Mamy zaszczyt poinformować, że prof. dr hab. Katarzyna Fazan z Katedry Teatru i Dramatu otrzymała Nagrodę Sekcji Krytyki Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (PO ITI) „za teatralną książkę roku” – za tom Pasaże scenografii. Praskie Quadriennale 1999-2019 (Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2022; seria: Teatr / Konstelacje).

Jak wyjaśniono, „jest to na polskim gruncie pierwsza praca poświęcona cyklicznemu wydarzeniu, prezentującemu osiągnięcia światowej scenografii”.

Nagroda PO ITI przyznawana jest za popularyzowanie polskiej kultury teatralnej na świecie od 1983 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca.

Pani Profesor serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji: https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/przyznano-nagrody-polskiego-osrodka-miedzynarodowego-instytutu-teatralnego-po-iti,450338.html