marzec 2023

Nominacje do Nagrody PTBT dla trzech badaczek z Wydziału Polonistyki UJ

Data: 28.03.2023
Nominacje do Nagrody PTBT dla trzech badaczek z Wydziału Polonistyki UJ

Z radością ogłaszamy, że aż trzy badaczki z naszego Wydziału są nominowane do prestiżowej Nagrody Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych! A są to:

- prof. dr hab. Katarzyna Fazan z Katedry Teatru i Dramatu za tom Pasaże scenografii. Praskie Quadriennale 1999-2019 (Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2022),

- dr Anna R. Burzyńska z Katedry Teatru i Dramatu za książkę Atlas anatomiczny Georga Büchnera (Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2022),

- dr Łucja Iwanczewska z Katedry Performatyki za publikację Potencjalności transformacji. Krótkie trwanie performansów kulturowych w Polsce lat 90. (Instytut Badań Literackich, Warszawa 2022).

Nagroda Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych jest przyznawana co roku za najlepszą publikację książkową z zakresu wiedzy o dramacie, teatrze, widowiskach i innych sztukach performatywnych.

Gratulujemy nominacji i trzymamy kciuki!

Więcej informacji: https://e-teatr.pl/warszawa-nominacje-do-nagrody-ptbt-35519