$dateTool.format("MMMM yyyy",$eventSDate,$locale)

Dr Arkadiusz Półtorak z Katedry Performatyki WP 20 maja został Prezesem Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA

Dr Arkadiusz Półtorak  z Katedry Performatyki WP 20 maja został Prezesem Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA

Dr Arkadiusz Półtorak  z Katedry Performatyki WP 20 maja został Prezesem Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA. Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Sztuki (AICA) jest organizacją pozarządową, założoną w 1950 roku pod patronatem UNESCO. Stowarzyszenie AICA, z siedzibą w Paryżu, reprezentuje ponad 6 tysięcy członków z kilkudziesięciu sekcji krajowych z całego świata. W Polsce organizacja reprezentowana jest przez Sekcję Polską AICA, która zarejestrowana jest jako stowarzyszenie i skupia 161 osób związanych z krytyką sztuki oraz kuratorstwem. Sekcja Polska, założona w 1955 roku, jest jedną z najstarszych i najliczniejszych gałęzi AICA. Dzięki staraniom jej poprzedniego zarządu w dniach 12-18 listopada 2023 w Krakowie odbędzie się 55. Kongres AICA International, którego partnerem jest Wydział Polonistyki UJ. Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://aica.sztuka.edu.pl.

Nowemu Prezesowi

gorąco gratulujemy!