Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

lipiec 2023

20230712
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce

Data: 12.07.2023 - 15.07.2023
Miejsce: Rabka
Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce

W dniach 12-15 lipca 2023 w Rabce miała miejsce kolejna edycja stworzonego przez Iwonę Haberny Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, któremu od początku jego powstania patronuje Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
14 lipca 2023 w ramach programu dla dorosłych, nad którym Ośrodek Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej UJ sprawuje opiekę merytoryczną, odbył się cykl spotkań i wykładów tym razem pod hasłem Z tradycją – ku przyszłości.
Prof. Anna Janus-Sitarz, przewodnicząca jury Nagrody Zwyrtała na najlepszy pomysł promujący czytanie jak co roku zaprezentowała tegorocznych zwycięzców i ich projekty. W konkursie wyłoniono pięciu finalistów i laureatkę, którą została  Anna Giniewska, nauczyciel-bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej  Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim za projekt zatytułowany „Przerwa na czytanie”. 
W części  szkoleniowej Anna Czabanowska-Wróbel przedstawiła referat Już jest za późno? Nie jest za późno! Literatura dziecięca wobec obaw o przyszłość a Tomasz Majkowski, który również prowadził całe spotkanie, wygłosił wykład zatytułowany  Biblioteki, archiwa, platformy: dostęp do wiedzy w epoce cyberkorporacji.
Podczas festiwalu studenci Wydziału Polonistyki  UJ działali aktywnie jako wolontariusze.

Link do tegorocznego programu:
https://www.rabkafestival.pl/program/

Link do transmisji z konferencji:
https://www.youtube.com/watch?v=8XGSzFV2akc