wrzesień 2023

Data: 12.09.2023
List w sprawie wyborów do RDN

Szanowni Państwo Samodzielni Pracownicy Naukowi Wydziału Polonistyki,

w związku z niezweryfikowaniem danych części pracowników uprawnionych do głosowania na członków Rady Doskonałości Naukowej w pierwotnym terminie, okres rejestracji został przedłużony do 21 września. Głosowanie przeprowadzane jest w systemie wyborczym do 30 września 2023 r. do godz. 23:59. Bez weryfikacji danych (przede wszystkim adresu email) nie otrzymają Państwo linku do głosowania.

Bardzo proszę wszystkich uprawnionych o dokonanie weryfikacji we wskazanym terminie. Pełna informacja o głosowaniu i weryfikacji znajduje się na stronie Rady Doskonałości Naukowej:

Pozwolę sobie przypomnieć rekomendacje:

- z Uniwersytetu Jagiellońskiego - w dyscyplinach reprezentowanych przez pracowników Wydziału Polonistyki - zgłoszone zostały następujące osoby:

prof. dr hab. Anna Łebkowska

językoznawstwo

prof. dr hab. Jadwiga Waniakowa

Wydział Filologiczny UJ

literaturoznawstwo

prof. dr hab. Andrzej Hejmej

Wydział Polonistyki UJ

nauki o kulturze i religii

prof. dr hab. Małgorzata Sugiera

nauki o sztuce

prof. dr hab. Krzysztof Loska

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

- nasze Rady dyscyplin zdecydowały się również poprzeć kandydatów spoza Uniwersytetu Jagiellońskiego. Są to:

prof. dr hab. Dariusz Pawelec

literaturoznawstwo

prof. dr hab. Adam Dziadek

językoznawstwo

prof. dr hab. Artur Rejter

prof. dr hab. Krzysztof Trybuś

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

- Instytut Sztuki PAN poparł kandydaturę reprezentantki naszego Wydziału:

nauki o sztuce

prof. dr hab. Katarzyna Fazan

Wydział Polonistyki UJ

Zachęcam gorąco wszystkich Państwa do głosowania – Rada Doskonałości Naukowej kształtuje istotne aspekty działalności naukowej w Polsce.

Z wyrazami szacunku,

dr hab. Jarosław Fazan, prof. UJ