Każdy z nas jest Odysem… W 140. rocznicę urodzin Leopolda Staffa

„Każdy z nas jest Odysem… W 140. rocznicę urodzin Leopolda Staffa”

W piątek 23 listopada 2018 r. w Pracowni pod Baranami miał miejsce spektakl poetycko-muzyczny pt. „Każdy z nas jest Odysem… W 140. rocznicę urodzin Leopolda Staffa”, zorganizowany przez członków Koła Naukowego Młodej Polski i Modernizmu UJ. Podczas wydarzenia, do którego scenariusz przygotowały Lidia Kamińska oraz Monika Ziółkowska, pojawiły się różnorodne aranżacje wierszy Staffa. Kilka z nich w formie poezji śpiewanej zaprezentowali: Dominika Szyszka, Marta Kula i Konrad Wrocławiak. Spektakl został urozmaicony muzyką fortepianową skomponowaną specjalnie na tę okazję przez Szymona Szarowskiego. Na innych instrumentach zagrali także:  Aleksandra Młynarczyk, Rafał Salamon, Szymon Wojnarowicz oraz Damian Wróbel. Pojawiły się również elementy tańca baletowego w wykonaniu Klaudii Kluczkiewicz – reprezentantki Krakowskiej Królewskiej Fundacji Baletu i Tańca, która zgodziła się podjąć współpracę z Kołem.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Pani Dziekan Wydziału Polonistyki UJ prof. dr hab. Renaty Przybylskiej.

Projekt został dofinansowany ze środków Wydziału Polonistyki UJ oraz Fundacji „Bratniak”.

Lidia Kamińska