Kolędowanie w Gołębniku 2020

8 stycznia 2020 roku dzięki współpracy Samorządu Studentów Wydziału Polonistyki UJ, grupy Epentezy i Koła Naukowego Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia przedłużony został świąteczny czas tradycyjnym już „Kolędowaniem w Gołębniku”. Spotkanie rozpoczęło się krótką prelekcją p. Katarzyny Doroty z Muzeum Etnograficznego w Krakowie dotyczącą tworzenia pająków, czyli bożonarodzeniowych ozdób. Następnie zebrani pracownicy i studenci przystąpili do działania, tworząc wydziałowego pająka pod okiem profesjonalistki. Wspólny czas pięknymi kolędami umilił Zespół Pieśni i Tańca AGH „Krakus”. Ostatnim punktem kolędowania był bożonarodzeniowy teleturniej, obfitujący w historycznojęzykowe i literackie ciekawostki. To już trzecie wydziałowe kolędowanie, a z każdym rokiem jest coraz bardziej wyjątkowe, więc nie możemy się już doczekać kolejnego bożonarodzeniowego spotkania!