Zakopane śladami młodopolskich artystów

W dniach 14-15 grudnia członkowie Koła Naukowego Młodej Polski i Modernizmu UJ wzięli udział w wyjeździe „Zakopane śladami młodopolskich artystów”. Najważniejszym elementem projektu był zorganizowany w Muzeum im. Jana Kasprowicza na Harendzie wieczór poezji, upamiętniający 159. rocznicę urodzin poety. Druga edycja wydarzenia, podobnie jak pierwsza, cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Zakopanego. Tegoroczny scenariusz, przygotowany przez Lidię Kamińską oraz Monikę Ziółkowską, składał się przede wszystkim z utworów z „Księgi ubogich”. Na skrzypcach zagrała Zuzanna Krawczyk.

Podczas wyjazdu studenci mieli również okazję odwiedzić Muzeum Karola Szymanowskiego, Muzeum Sztuki XX wieku, a także cmentarz na Pęksowym Brzyzku.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Wydziału Polonistyki UJ oraz Fundacji „Bratniak”.

Lidia Kamińska
Przewodnicząca KN Młodej Polski i Modernizmu UJ