Zimowy obóz integracyjny Koła Naukowego Językoznawców

W dniach 7−10 lutego Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ  miało okazję uczestniczyć w integracyjnym obozie dialektologicznym na terenie Śląska Cieszyńskiego.
Wyjazd mógł odbyć się dzięki wsparciu Dziekan Wydziału Polonistyki UJ oraz Fundacji Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak”.
Studenci odwiedzili m.in. Centrum Folkloru Śląska Cieszyńskiego oraz Izbę Regionalną im. Emilii Michalskiej w Pruchnej, gdzie wysłuchali bardzo interesujących wykładów dotyczących kultury Śląska Cieszyńskiego oraz zasłużonych dla regionu postaci. Mieli okazję przeprowadzić wywiady dialektologiczne wśród starszych mieszkańców gminy oraz zwiedzili Cieszyn – również po jego czeskiej stronie. Wycieczka odbyła się pod naukową opieką dr Barbary Żebrowskiej-Mazur i dostarczyła niesamowitych wrażeń oraz ciekawych doświadczeń kulturowych. Za wspaniałą organizację wyjazdu i ogromne zaangażowanie dziękujemy członkowi naszego koła – Jakubowi Skałce.