Fotoreportaże 2017

Kolędowanie w Gołębniku

Samorząd Studentów Wydziału Polonistyki UJ wraz z Katedrą Historii Języka i Dialektologii WP UJ zorganizował 29 stycznia 2018 roku Kolędowanie w Gołębniku. Spotkanie, stanowiące zwieńczenie akcji Święta w Gołębniku, zgromadziło liczne grono wielbicieli wspólnego śpiewania kolęd, w tym pracowników i studentów Wydziału. Wieczór uświetnił zespół Waghalter Trio, tworzony przez absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie. W jego wykonaniu zabrzmiały w części koncertowej najstarsze kolędy, należące do klasyki tego gatunku. Po krótkim antrakcie przeznaczonym na degustację świątecznego cateringu nastąpiło wspólne kolędowanie przy zachwycającym, improwizowanym akompaniamencie zaproszonych muzyków. Niezwykła atmosfera świątecznego wieczoru pozwala mieć nadzieję, że takie kolędowe spotkania staną się coroczną tradycją Wydziału Polonistyki UJ.

Inscenizator, Aktor, Przestrzeń w teatrze XX wieku
Uwikłani w Pop