Ciąg dalszy nastąpi

08.11.2017
Doktoranci Wydziału Polonistyki UJ we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Filmoznawców UJ oraz Fundacją Urwany Film zaprosili na 2. Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Ciąg dalszy nastąpi: Seryjność w kulturze”, która odbyła się na Wydziale Polonistyki UJ w dniach 19-21 maja 2017.
więcej o Ciąg dalszy nastąpi
Wykład doc. dr. KĘSTUTISA URBY

08.11.2017
18 05 2017 Pracownia Kultury Litwy przy Katedrze Kultury Literackiej Pogranicza oraz Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej zaprosiły na wykład doc. dr. KĘSTUTISA URBY (Uniwersytet Wileński) nt. „Children's Literature in Lithuania: Soviet and Post-Soviet Times”
więcej o Wykład doc. dr. KĘSTUTISA URBY
Tytuł doktora honoris causa UJ dla  Prof. Marii Delaperrière

Tytuł doktora honoris causa UJ dla Prof. Marii Delaperrière

08.11.2017
Posiedzenie Senatu UJ w dniu 12 maja tradycyjnie jest momentem, podczas którego wybitni naukowcy zostają wyróżnieni uniwersyteckimi godnościami. Dzisiaj zaszczyt taki przypadł w udziale profesor Marii Delaperrière, której nadany został tytuł doktora honoris causa naszej uczelni. W ten sposób UJ docenił wybitne zasługi Profesor dla rozwoju polonistyki we Francji oraz jej osiągnięcia w dziedzinie wiedzy o literaturze polskiej i europejskiej.
więcej o Tytuł doktora honoris causa UJ dla Prof. Marii Delaperrière
Wizyta przedstawicieli Shanghai International Studies University

08.11.2017
W dniu 11 maja 2017 r. gościliśmy na Wydziale Polonistyki przedstawicieli Shanghai International Studies University z jego wiceprezydentem - Profesorem Yang Li na czele. W rozmowach z reprezentantami jednej z najlepszych uczelni w Chinach uczestniczyła Pani Dziekan Wydziału prof. dr hab. Renata Przybylska.
więcej o Wizyta przedstawicieli Shanghai International Studies University
Promocje doktorskie 2017

więcej o Promocje doktorskie 2017
(Bez)kres romantyzmu