Fotoreportaże 2017

Wernisaż wystawy

08.11.2017
24 czerwca 2017 odbył się wernisaż wystawy prac wykonanych przez słuchaczy studiów podyplomowych Edytorstwo – redakcja tekstu wykonanych na zajęciach z Grafiki ksiażki i Projektowania publikacji. Inicjatorem wystawy był dr Tomasz Wełna a organizacyjnie wsparły i objęły patronatem prof. Ewa Skorupa – kierownik studiów i prof. Renata Przybylska – dziekan Wydziału. Na wernisaż wystawy przybyli studenci oraz wykładowcy Studium. Zapraszamy do oglądania prac studentów.
więcej o Wernisaż wystawy

Promocje habilitacyjne Wydziału Polonistyki

08.11.2017
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Polonistyki, które odbyły się 20 czerwca 2017 roku w auli Collegium Maius. 9 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Polonistyki

6 Weekend z Performatyką

08.11.2017
Organizowane co rok od sześciu lat spotkanie, w czasie którego pracownicy, doktoranci Katedry Performatyki UJ oraz studenci specjalności „Performatyka przedstawień" na kierunku „Wiedza o teatrze" zaprezentowali efekty swoich badań. Program tegorocznej edycji został skonstruowany tak, by jak najlepiej oświetlić zagadnienia poruszane we wspólnie przygotowanej przez pracowników oraz doktorantów Katedry Performatyki książce Performatyka. Terytoria pod redakcją Ewy Bal i Dariusza Kosińskiego. Wśród zaproszonych gości znależli się: prof. Tomasz Kubikowski z Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i dr Piotr Morawski z Instytutu Kultury Polskiej PAN.
więcej o 6 Weekend z Performatyką

Imponderabilia Teatralne IV

08.11.2017
Koło Naukowe Teatrologów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprosiło na IV z cyklu „Imponderabilia Teatralne” Ogólnopolską Studencko – Doktorancką Konferencję Teatrologiczną pt. Teatr i władza, która odbyła się 3 i 4 czerwca 2017 r. na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W konferencji wzięli udział młodzi badacze z całej Polski, którzy prezentowli referaty dotyczące relacji teatru i władzy.
więcej o Imponderabilia Teatralne IV

​Obóz dialektologiczny w Wiśniowej

08.11.2017
W dniach 27–28 maja członkowie Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki Koła Naukowego Językoznawców Studentów UJ im. M. Karasia wzięli udział w kolejnym obozie dialektologicznym, który odbył się we wsi Wiśniowa, położonej kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa. Podczas obozu miała miejsce inauguracja projektu „Wiśniowsko godka”, którego realizacja jest możliwa dzięki ścisłej współpracy KNJS UJ z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz dofinansowaniu z programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych” 2017.
więcej o ​Obóz dialektologiczny w Wiśniowej

PRZYBYLSKI I INNI O ROLI KRAKOWA I REGIONU W KULTURZE EPOKI OŚWIECENIA

08.11.2017
Cykl konferencji naukowych: między dwieście sześćdziesiątą rocznicą urodzin (1756) a dwusetną rocznicą śmierci (1819) Jacka Idziego Przybylskiego Spotkanie II Termin: 2 czerwca 2017 r. Miejsce: Gołębia 16, s. 42
więcej o PRZYBYLSKI I INNI O ROLI KRAKOWA I REGIONU W KULTURZE EPOKI OŚWIECENIA

VI edycja Festiwalu im. Jana Błońskiego

08.11.2017
zatytułowana ŚWIADECTWA LITERATURY, odbyła się w dniach 25–26 maja 2017 roku. W roku 2017 przypada trzydziesta rocznica publikacji eseju Jana Błońskiego Biedni Polacy patrzą na getto, uznawanego do dziś za przełomowy moment dla polskiej świadomości zbiorowej dotyczącej Zagłady. Podczas Festiwalu chcielibyśmy pytano o znaczenie tego tekstu po trzech dekadach, a także o znaczenie krytyki literackiej i literatury w polskiej debacie publicznej.
więcej o VI edycja Festiwalu im. Jana Błońskiego

Ogólnopolska Konferencja MUTE

08.11.2017
W dniach 26 - 28.05.2017 Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz organizatorzy Ogólnopolskiej Konferencji MUTE poświęconej zagadnieniom Popular Music Studies, zaprosili na drugą edycją wydarzenia.
więcej o Ogólnopolska Konferencja MUTE

Festiwal Nauki 2017

08.11.2017
W dniach od 25-27 maja 2017 roku odbywał się coroczny Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie, tym razem pod hasłem „W zgodzie z naturą”. Wydział Polonistyki UJ przygotował dla odwiedzających szereg spotkań, warsztatów oraz działań artystycznych zarówno w namiocie festiwalowym na Rynku Głównym, jak w budynku Wydziału, gdzie odbyły warsztaty dla dzieci i licealistów.
więcej o Festiwal Nauki 2017

Spotkanie z Ewą Lipską

08.11.2017
W dniu 24 maja 2017 roku Gościem opcji „Ewolucja i ewolucje poezji polskiej” prowadzonej przez dr. Bronisława Maja była Ewa Lipska.
więcej o Spotkanie z Ewą Lipską