Fotoreportaże 2017

Wykład doc. dr. KĘSTUTISA URBY

08.11.2017
18 05 2017 Pracownia Kultury Litwy przy Katedrze Kultury Literackiej Pogranicza oraz Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej zaprosiły na wykład doc. dr. KĘSTUTISA URBY (Uniwersytet Wileński) nt. „Children's Literature in Lithuania: Soviet and Post-Soviet Times”
więcej o Wykład doc. dr. KĘSTUTISA URBY

Tytuł doktora honoris causa UJ dla Prof. Marii Delaperrière

08.11.2017
Posiedzenie Senatu UJ w dniu 12 maja tradycyjnie jest momentem, podczas którego wybitni naukowcy zostają wyróżnieni uniwersyteckimi godnościami. Dzisiaj zaszczyt taki przypadł w udziale profesor Marii Delaperrière, której nadany został tytuł doktora honoris causa naszej uczelni. W ten sposób UJ docenił wybitne zasługi Profesor dla rozwoju polonistyki we Francji oraz jej osiągnięcia w dziedzinie wiedzy o literaturze polskiej i europejskiej.
więcej o Tytuł doktora honoris causa UJ dla Prof. Marii Delaperrière

Wizyta przedstawicieli Shanghai International Studies University

08.11.2017
W dniu 11 maja 2017 r. gościliśmy na Wydziale Polonistyki przedstawicieli Shanghai International Studies University z jego wiceprezydentem - Profesorem Yang Li na czele. W rozmowach z reprezentantami jednej z najlepszych uczelni w Chinach uczestniczyła Pani Dziekan Wydziału prof. dr hab. Renata Przybylska.
więcej o Wizyta przedstawicieli Shanghai International Studies University

Promocje doktorskie 2017

więcej o Promocje doktorskie 2017

(Bez)kres romantyzmu

więcej o (Bez)kres romantyzmu

Inscenizacje Świętoszka we Francji

08.11.2017
Katedra Teatru i Dramatu Wydziału Polonistyki UJ Zaprosiła w dniu 28 04 2017 na wykład: MISES EN SCENE DE TARTUFFE en France 1950-2008 (Inscenizacje Świętoszka we Francji 1950 – 2008) (Louis Jouvet, Roger Planchon, Ariane Mnouchkine, Stéphane Braunschweig) który wygłosiła dr Ariane Martinez z Uniwersytetu w Grenoble (Université Grenoble – Alpes)
więcej o Inscenizacje Świętoszka we Francji

Wykład Profesora Tomasa Venclovy

więcej o Wykład Profesora Tomasa Venclovy

Ślady (nie) obecności

więcej o Ślady (nie) obecności

Świat ukryty w literaturze

08.11.2017
8 kwietnia 2017 roku odbył się drugi etap i zarazem finał V edycji konkursu dla uczniów szkół średnich „Świat ukryty w literaturze. Świat ukryty w języku. Świat ukryty w tekstach kultury”. W jury konkursu zasiedli: dr hab. Kazimierz Adamczyk, dr hab. Kazimierz Sikora, dr Tomasz Majkowski i dr Małgorzata Sokalska. Współorganizatorem wydarzenia była Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WP UJ. Uczestnicy konkursu, który otrzymali tytuł laureata, zostali nagrodzeni indeksami na wybrane kierunki studiów prowadzone na Wydziale Polonistyki. ​
więcej o Świat ukryty w literaturze

Romantycy na krańcach świata IV

08.11.2017
W dniach 7-8 kwietnia 2017 roku, Koło Naukowe Romantyzmu działające przy Katedrze Historii Oświecenia i Romantyzmu zorganizowało IV odsłonę Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej pt. ROMANTYCY NA KRAŃCACH ŚWIATA.
więcej o Romantycy na krańcach świata IV