Fotoreportaże 2017

Obóz dialektologiczny w Makowie Mazowieckim

08.11.2017
Ostatnie dni ferii zimowych studenci będący członkami Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki KNJS UJ spędzili na obozie dialektologicznym wraz z ich opiekunem dr. hab. Kazimierzem Sikorą. Tym razem celem ich podróży został Maków Mazowiecki.
więcej o Obóz dialektologiczny w Makowie Mazowieckim

Nieobecne, utracone, przemilczane

więcej o Nieobecne, utracone, przemilczane

Konsensus w humanistyce

08.11.2017
Pracownia Multimodalnych Strategii Edukacyjnych UJ serdecznie zorganizowała w dniu 16 03 2017 warsztaty otwarte dla studentów, nauczycieli szkolnych i akademickich "Konsensus w humanistyce. Wprowadzenie do metody". Tematem przewodnim warsztatów będzie umiejętność budowania dobrych relacji w grupie (uczniów, studentów) oraz tworzenie atmosfery bezpieczeństwa, w której każdy ma prawo do własnego miejsca i wypowiedzi, respektując jednocześnie zdanie innych członków debaty.
więcej o Konsensus w humanistyce

Relacja z wyprawy do Izraela

08.11.2017
W dniach 22-29 stycznia 2017 r. grupa studentów z Wydziału Polonistyki pod opieką p. Agnieszki Kani wzięła udział w edukacyjno-badawczej wyprawie do Izraela, podczas której współpracowała ze studentami Givat Washington College. Wyjazd ten był częścią międzynarodowego projektu naukowo-edukacyjnego pn. „Polish and Israeli pre-service teachers: The healing process”, realizowanego w ramach Centrum Badań Edukacyjnych i Kształcenia Ustawicznego.
więcej o Relacja z wyprawy do Izraela

Odsłonięcie tablicy w stulecie urodzin poetki Zuzanny Ginczanki

08.11.2017
Pamiątkowa tablica poświęcona Zuzannie Ginczance, wybitnej polskiej poetce, została odsłonięta w 100-lecie urodzin artystki w Krakowie przy ul. Mikołajskiej 26.
więcej o Odsłonięcie tablicy w stulecie urodzin poetki Zuzanny Ginczanki

Jak burgund pod światło

08.11.2017
9 marca 2017 roku przypada 100. rocznica urodzin Zuzanny Ginczanki. Z tej okazji poświęcono poetce sesję naukową „jak burgund pod światło…”. Konferencja odbyła się 8 marca 2017 roku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Jak burgund pod światło

Seminarium Potterowskie

08.11.2017
Dnia 25 lutego 2017 roku w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych odbyło się zorganizowane przez Koło Naukowe Tekstów Kultury i Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Seminarium Potterowskie.
więcej o Seminarium Potterowskie

O poezji Wacława Rolicza-Liedera

08.11.2017
23 stycznia 2017 r. Katedra Historii Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski zaprosiła na dedykowane pamięci prof. Marii Podrazy-Kwiatkowskiej spotkanie. O poezji Wacława Rolicza-Liedera mówili: prof. dr hab. Anna Czabanowska-Wróbel, prof. dr hab. Antonina Lubaszewska, prof. Ignatianum dr hab. Krystyna Zabawa, dr Urszula M. Pilch, dr Daniel Skwirut.
więcej o O poezji Wacława Rolicza-Liedera

Język dramatów Stanisława Wyspiańskiego

08.11.2017
20 stycznia 2017 roku Wydawnictwo Libron oraz Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprosiły na spotkanie: „Język dramatów Stanisława Wyspiańskiego”. Podczas spotkania zostały przedstawione publikacje wydane w ramach serii wydawniczej Z dziejów polszczyzny artystycznej: „Słownik osobliwości leksykalnych Stanisława Wyspiańskiego” oraz monografie poświęcone neologizmom, archaizmom, dialektyzmom, potocyzmom i terminologii w dramatach Wyspiańskiego, opracowane przez zespół badawczy pod kierownictwem prof. Władysława Śliwińskiego
więcej o Język dramatów Stanisława Wyspiańskiego

Tradycje eksperymentu

08.11.2017
w dniach 20-21 01 2017 Ośrodek Badań nad Awangardą UJ we współpracy z Katedrą Poetyki i Krytyki UAM zorganizował konferencję tradycje eksperymentu .
więcej o Tradycje eksperymentu