Wykład Profesor Bożeny Shallcross

Centrum Studiów Humanistycznych, Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studiów Polonistycznych w ramach cyklu Wykładów Jagiellońskich im. Czesława Miłosza promujących badania nad literaturą i kulturą polską w świecie oraz projektu Światowej historii literatury polskiej zapraszają na wykład Profesor Bożeny Shallcross (The University of Chicago) Unlimited Ink. „O materialnym wymiarze aktu twórczego”

Jubileusz filomatów

Katedra Historii Literatury Oświecenia i Romantyzmu oraz Oddział Krakowski Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza zapraszają na ósme spotkanie z cyklu Małe Sympozja.

Konkurs na najlepszą pracę licencjacką 2017

Wydział Polonistyki UJ ogłasza Konkurs na najlepszą pracę licencjacką obronioną w roku akademickim 2016/2017. Zasady Konkursu zostały określone w regulaminie. Prace prosimy przesyłać do 10 grudnia br.

Spotkanie informacyjne – promocja programu Erasmus+

Promocja białoruskiego przekładu książki Anny Burzyńskiej i Michała Pawła Markowskiego