Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej dla dr Agnieszki Daukszy

Inauguracyjne oprowadzanie po wystawie plenerowej KL Plaszow

Ośrodek Badań nad Kulturami Pamięci zaprasza na otwarcie oraz inauguracyjne oprowadzanie po wystawie plenerowej KL Plaszow, przy przygotowaniu której współpracował zespół naszego Ośrodka w składzie: dr hab. Roma Sendyka, Sylwia Papier, Katarzyna Grzybowska, Aleksandra Guja, Natalia Giemza, Karolina Koprowska, Joanna Krasicka, Anna Ratajczak, Grzegorz Wójcik. Oprowadzanie odbędzie się 19 listopada 2017 roku (niedziela) o godz. 12.30 (ul. Jerozolimska 3).

ŚNIADANIA TŁUMACZY

Międzywydziałowe Koło Naukowe Przekładoznawców UJ wKoło Tłumaczeń serdecznie zaprasza młodych adeptów sztuki przekładu literackiego zainteresowanych szlifowaniem praktycznych umiejętności na Śniadania tłumaczy. Drugie spotkanie z cyklu odbędzie się 18 listopada 2017 roku. Podczas listopadowych warsztatów z Jakubem Kornhauserem będziemy pracować nad przekładami tekstów awangardowych (prozy i poezji) z języka francuskiego. Tłumaczenie tekstów awangardowych zawsze nastręcza specjalnych trudności.

Zobaczyć tłumacza

Wydział Polonistyki UJ, Centrum Badań Przekładoznawczych i Koło Naukowe wKoło Tłumaczeń oraz Arteteka z przyjemnością zapraszają na wystawę „Zobaczyć tłumacza”.

dr Joanna Szewczyk laureatką programu Monografie FNP

Informujemy, że książka dr Joanny Szewczyk „Historiografia i mitologia kobiecości w powieściopisarstwie Teodora Parnickiego” została opublikowana w serii wydawniczej Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.