Zobaczyć tłumacza

Wydział Polonistyki UJ, Centrum Badań Przekładoznawczych i Koło Naukowe wKoło Tłumaczeń oraz Arteteka z przyjemnością zapraszają na wystawę „Zobaczyć tłumacza”.

dr Joanna Szewczyk laureatką programu Monografie FNP

Informujemy, że książka dr Joanny Szewczyk „Historiografia i mitologia kobiecości w powieściopisarstwie Teodora Parnickiego” została opublikowana w serii wydawniczej Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Counterfactual Strategies in History Writing ...

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na międzynarodowe warsztaty „Counter(f)actual Strategies in History Writing, Literature, and Arts”, które odbędą się 16 i 17 listopada w sali 42 w ramach projektu badawczego „Performances of Memory: Testimonial, Reconstructive and Counterfactual Strategies in Literature and Performative Arts of the 20th and 21st Centuries”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG). Program w załączeniu

„CZY TO UZGODNIONO Z KONIEM?”

15.11.2017 Kraków, ul. Nadwiślańska 2-4 Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka zapraszają na rozmowę pt. „CZY TO UZGODNIONO Z KONIEM?” która towarzyszyć będzie promocji tomu „Koń nie jest nowy. O rekwizytach w teatrze” Katarzyny Waligóry. W dyskusji udział wezmą: prof. Grzegorz Niziołek (teatrolog) Zbigniew S. Kaleta (inspicjent) Wiktor Rubin (reżyser) Katarzyna Waligóra (autorka książki „Koń nie jest nowy. O rekwizytach w teatrze”)

Kolejna nominacja do nagrody dla dr Agnieszki Daukszy

Książka „Klub Auschwitz i inne kluby. Rwane opowieści przeżywców” dr Agnieszki Daukszy została nominowana do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii literatura faktu. Kapituła nagrody wyłoniła finalistów V edycji konkursu w trzech kategoriach: literatura faktu, reportaż i internet. Laureatów poznamy 26 listopada br.