Dr Iwona Boruszkowska została finalistką konkursu tygodnika „Polityka”

W niedzielę 22 października w redakcji tygodnika „Polityka” odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Naukowych tego tygodnika. Dr Iwona Boruszkowska (Katedra Teorii Literatury) z naszego Wydziału została finalistką 17 edycji tego konkursu, jedną z trzech osób wyróżnionych w dziedzinie nauk humanistycznych. Nagroda – jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla młodych badaczy – przyznawana jest w pięciu kategoriach nauk: humanistycznych, społecznych, o życiu, ścisłych i technicznych.

Zapraszamy na promocję książki "Deportowani z życia...

Serdecznie zapraszamy na promocję książki "Deportowani z życia. Nowe głosy w narracjach literackich i ich kolonialne konteksty" autorstwa Katarzyny Mroczkowskiej-Brand. W dyskusji towarzyszącej promocji udział wezmą: Prof. dr hab. Jerzy Jarzębski (Wydział Polonistyki, UJ)

Uroczysta inauguracja programu logopedii

W poniedziałek 18 września w Sali Konferencyjnej Audytorium Maximum UJ odbyła się uroczysta inauguracja studiów magisterskich z zakresu logopedii, nowej oferty dydaktycznej Wydziału Polonistyki. Otwarcia dokonał Prodziekan ds. studenckich, dr hab. Jarosław Fazan, a spotkanie prowadził dr hab. Robert Dębski, kierownik programu. Dwa wykłady inauguracyjne, pod tytułem Evidence-based practice in stuttering: Educating students oraz Problem-based Learning: Principles and Processes, wygłosiła dr Susan Block, kierowniczka zaprzyjaźnionego programu logopedycznego na La Trobe University (LTU) w Melbourne.

Małopolska Noc Naukowców na Wydziale Polonistyki UJ

Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskiej Nocy Naukowców na Wydziale Polonistyki UJ. Przygotowaliśmy dla Państwa szereg ekscytujących wykładów, które rozpoczną się o godzinie 16:00 w sali 42 na ulicy Gołębiej 20 (wejście przez Gołębią 18). Poniżej mogą się Państwo zapoznać z naszym tegorocznym programem:

Śladami włoskiej romantyczności: Wenecja

W dniach 2.08.2017 - 5.08.2017 Koło Naukowe Romantyzmu UJ zorganizowało wyjazd naukowo-badawczy pod hasłem: ''Śladami włoskiej romantyczności: Wenecja". W celu zapoznania się z bogactwem weneckiej kultury, architektury i sztuki