maj 2021

Data: 01.05.2021
PoWieki

PoWieki” nr 1 pobierz

Miło nam poinformować, że właśnie ukazał się pierwszy numer czasopisma PoWieki – nieregularnika artystyczno-naukowego, w pełni przygotowanego przez studentki i studentów Wydziału Polonistyki, którzy wykonują zarówno projekt graficzny okładki, logo oraz ilustracje, jak również samodzielnie czuwają nad procesem wydawniczym, dokonując korekty oraz składu.
Redaktorem naczelnym jest Maciej Bujanowicz, Jego zastępczynią – Nicola Agier, natomiast sekretarzem redakcji został Paweł Binkowski, który to, wraz z Maciejem Bujanowiczem, zajmuje się również działem twórczości studenckiej. Za dział językoznawczy odpowiedzialne są Nicola Agier i Lidia Chojnacka, natomiast działem literatury dawnej opiekuje się Igor Jagłowski. Za skład i korektę odpowiadają Zuzanna Ruszar, Marta Serdiuk, Szymon Rój, Julia Brzdęk, Dorota Dorożyńska. Ilustracje stworzył Wojciech Jaworski, z kolei okładkę wykonał Krzysztof Piekut.
Nad warstwą merytoryczną czuwają opiekunki naukowe: dr Iwona Boruszkowska (dział twórczości studenckiej), dr Barbara Kaszowska-Wandor (dział literatury dawnej) oraz prof. Agata Kwaśnicka-Janowicz i dr Patrycja Pałka (dział językoznawstwa).
Czasopismo synkretyczne „PoWieki” powstało przede wszystkim po to, aby umożliwić publikację własnych prac artystycznych i naukowych studentom Wydziału Polonistyki UJ i tym samym sprzyjać wymianie myśli twórczej przyszłych (oraz obecnych) nauczycieli, pisarzy, poetów czy pracowników instytucji kultury.
Zachęcamy do lektury, a także do śledzenia naszych mediów społecznościowych:
Instagram: @nieregularnik_powieki