Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Grodzka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

OTOCZENIE: 
Pełny adres: ul. Grodzka 64, 33-332 Kraków.
Lokalizacja: Budynek znajduje się w bliskiej odległości od Plant, ok 200m od skrzyżowania ulic: św. Gertrudy, Stradomskiej i św. Idziego. Również w niedalekiej odległości od Zamku na Wawelu.
Najbliższa okolica: Grodzka to jedna z bardziej turystycznych ulic Starego Miasta, dlatego zazwyczaj jest na niej wzmożony ruch pieszych i rowerzystów (rzadziej pojazdów mechanicznych, ale nie można ich wykluczyć). Kamienny chodnik składa się z dwóch części: 
chodników przy budynkach po obu stronach drogi,
drogi głównej pomiędzy chodnikami, ok. 10 cm poniżej poziomu chodnika.
Idąc od Grodzkiej 64 w stronę przystanku Wawel, po prawej stronie mijamy trzy okrągłe wysepki, które są złożone z ławek, na których można przysiąść i odpocząć. Dalej, w kierunku Zamku na Wawelu, po prawej stronie znajduje się Pomnik Ofiar Katynia na Placu im. Ojca Adama Strudzińskiego. Budynek jest ostatni w rzędzie kamienic, które ciągną się od Rynku Głównego. 
Możliwości dojazdu: 
komunikacją miejską: najbliższy jest przystanek Wawel (ok. 200m), tylko linie tramwajowe: 6, 8, 10, 13, 18 (autobus nocny: 669), 
pieszo od strony Grodzkiej – frontowe wejście, 
możliwość dojazdu samochodem.
Budynek jest beżowy, odnowiony, wyższy od szeregu kamienic. Od frontu, od ulicy Grodzkiej, na ścianie po lewej stronie drzwi, na wysokości ok. 1,7 m znajduje się tabliczka Wydziału Polonistyki oraz latarnia z numerem 64. (Budynku nie należy mylić z innym budynkiem pod adresem św. Gertrudy 25, który jest bezpośrednio położony przy ulicy św. Gertrudy i przystanku Wawel. Budynki te są często mylone ze względu na ich bliskie usytuowanie i małą odległość od przystanku Wawel).
MIEJSCA PARKINGOWE:   
Przy budynku znajduje się parking. Wjazd do niego jest zagrodzony przez szlaban. Aby go otworzyć należy zadzwonić domofonem znajdującym się przy furtce. Bezpośrednio przed budynkiem należy skręcić w prawo (jadąc od strony św. Gertrudy i/lub Stradomskiej) i jechać wzdłuż budynku przez ok. 20m. Po lewej stronie w bramie znajduje się szlaban, za nim parking na ok. 6-10 samochodów. Z parkingu można się dostać bezpośrednio do Biblioteki Instytutu Glottodydaktyki (tylko schodami) lub do bocznego wejścia do Grodzkiej 64 (schodami i/lub windą dla wózków). Winda dla wózków znajduje się na po lewej stronie drzwi wejściowych, można z niej skorzystać samodzielnie.  
Istnieje także możliwość zaparkowania na płatnym parkingu na ul. Droga do Zamku. W okolicy budynku nie ma przewidzianego żadnego miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami.
WEJŚCIE GŁÓWNE:
Są dwa wejście do budynku przy Grodzkiej 64. Jedno zlokalizowane jest od strony ulicy Grodzkiej, drugie od Plant (wyjście ewakuacyjne):
wejście od ulicy Grodzkiej – wysoki próg 30/40 cm, szerokie (ok. 3 m) schody z poręczą, drzwi otwierane do wewnątrz, drzwi drugie otwierane wahadłowo (jest otwarte tylko jedno skrzydło). Wejście dla osób poruszających się na wózku jest tylko od strony parkingu, gdzie znajduje się winda dla wózków. 
wejście od Plant (wyjście ewakuacyjne), parking przy budynku – siedem schodów z poręczą lub winda (wejście bezpośrednio do auli im. Jana Błońskiego s. 06). Od auli do stanowiska portiera są trzy stopnie (bez poręczny, możliwa pomoc portiera). 
Po wejściu do holu, naprzeciwko auli znajduje się ławka. Kolejne ławki znajdują się również: za trzema stopniami między aulą a wejściem głównym oraz pomiędzy stanowiskiem portiera a wejściem głównym. 
PORTIERNIA:
Portiernia znajduje się naprzeciw głównego wejścia od ul. Grodzkiej. Lada, przy której siedzi portier jest wysoka (nieodstępna dla osób poruszających się na wózku). Miejsce portiera zlokalizowane jest za szybą. Numer kontaktowy do portiera: 12 663 18 35.
SZATNIA:
W budynku Wydziału Polonistyki przy ul. Grodzkiej 64 nie ma szatni.
PARTER:
Po wejściu do budynku od ul. Grodzkiej po lewej stronie przy ścianie znajduje się ławka. Na końcu ściany znajdują się trzy schodki, za którymi po lewej stronie pod ścianą znajduje się kolejna ławka.  Naprzeciwko tej ławki, a po prawej stronie schodząc z trzech schodków znajdują się drzwi do auli im. Jana Błońskiego. Wejście do auli jest dwuetapowe. Pierwsze brązowe drzwi otwierane są na zewnątrz, drugie białe drzwi również otwierane są na zewnątrz (oporne na zamykanie), mają czynne tylko jedno, prawe skrzydło. Klamka umieszczona jest na prawym skrzydle. 
Wychodząc z auli, po lewej stronie znajdują się drzwi ewakuacyjne, po prawej trzy schodki, które prowadzą na korytarz. Wychodząc na korytarz, po lewej stronie znajdują się drzwi wejściowe od ul. Grodzkiej, po prawej natomiast są schody, następnie przejście do wnęki z windą i toaletą. Po lewej stronie, stając naprzeciwko wnęki, znajduje się lada portierni.
Między portiernią a schodami na pierwsze piętro jest wnęka, która prowadzi do: 
windy (na wprost), 
toalety damskiej z trzema kabinami i umywalkami (po prawej stronie od windy), 
toalety męskiej z jedną kabiną, jednym pisuarem oraz dwoma umywalkami (po lewej stronie od windy), 
toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – uchwyty przy toalecie oraz umywalce, wysunięta umywalka, obniżona toaleta (po lewej stronie od windy, za toaletą męską). 
Drzwi do toalety damskiej i męskiej są z autodomykiem. Do toalety damskiej i dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami drzwi otwierane są na zewnątrz, natomiast do męskiej do wewnątrz.
KOMUNIKACJA PIONOWA – WINDA:
Winda jest szeroka, od wejścia do windy po lewej stronie znajdują się przyciski z napisami w Braille’u. Winda wyposażona jest w komunikaty głosowe po polsku odnośnie pięter i otwierania drzwi. Po drugiej stronie od przycisków znajduje się poręcz i duże lustro (na szerokość całej windy). Drzwi są przesuwne. Winda obsługuje tylko dwa z trzech pięter dostępnych dla studentów. 
PIERWSZE PIĘTRO:
Na pierwsze piętro prowadzą kamienne schody z poręczami. Schody dzielą się na trzy części, każda oddzielona jest od siebie podestem. Od schodów po prawej stronie ciągnie się barierka na dalsze piętra, przy niej znajduje się ławka. Za ławką są schody na wyższe kondygnacje. 
Za schodami znajduje się wnęka z windą. Winda znajduje się na wprost wejście do wnęki. Po prawej stronie, stojąc przodem do windy, jest damska toaleta, po lewej męska toaleta oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (podobny rozkład jak na parterze).  toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami na ul. Grodzkiej 64 (na piętrze) nie jest  zamykana.
Na ścianie między przejściem do windy a przejściem do sal są kontakty na wysokości ok. 40 cm. Przy kontaktach znajduje się owalny stolik z 6 krzesłami (2 zestawy po 3 krzesła połączone ze sobą). 
Za stolikiem po prawej stronie, stając przodem do schodów, znajdują się drzwi do pomieszczenia gospodarczego, dalej kosze na śmieci i drzwi do korytarza z salami. 
Po prawej stronie od drzwi do korytarza z salami znajduje się ławka oraz tablica ogłoszeń (przesuwna). Pomiędzy schodami a drzwiami do sal wbudowane w ścianę są: gaśnica i wąż strażacki. 
Drzwi prowadzące do korytarza z salami są przeszklone, jednoskrzydłowe, szersze niż standardowe, z autodymykiem (zazwyczaj otwarte i podparte drewnianą stopką). Za tymi drzwiami po prawej stronie mamy drewniany stojak na kurtki i sale – kolejno: 113, 111/112 (za jednymi drzwiami), 110, 109, 108, 107, 106, 105, 101. Pomiędzy salą 110 a 109 po przeciwnej stronie korytarza znajduje się ławka z pięcioma krzesłami. Pomiędzy drzwiami do poszczególnych sal usytuowane są ławki. Na końcu korytarza znajduje się sala 101, która prowadzi do sal 102 oraz 103 (po prawej stronie). Naprzeciwko sal 108, 107, 106 są okna, pod którymi są grzejniki (bez zabudowy).
DRUGIE PIĘTRO:
Na drugie piętro prowadzą kamienne schody (podobnie, jak na pierwsze). Po prawej stronie schodów jest poręcz, która ciągnie się na wyższe piętro i schody. Dalej znajduje się przejście (winda, łazienki – taki sam rozkład jak na poniższych piętrach). Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami również jest zamknięta na klucz. 
Po prawej stronie od przejścia znajduje się ławka, która ciągnie się od przejścia do drzwi pomieszczenia gospodarczego. Po prawej stronie od pomieszczenia gospodarczego znajdują się kosze na śmieci. 
Po lewej stronie od schodów, wbudowane w ścianę są: wąż strażacki i gaśnica oraz drzwi do korytarza z salami (takie same drzwi jak na niższym piętrze). 
Po wejściu do korytarza po prawej stronie są sale 212 oraz 209 oraz 211 (wejście przez 209). Między 209 a przejściem do dalszej części korytarza znajduje się ławka. 
Do dalszej części korytarza prowadzą drzwi, białe, dwuskrzydłowe, wahadłowe. Za nimi po prawej stronie znajdują się kolejno sale: 208, 207, 206, 205, 203, 202A.  Po drugiej stronie korytarza znajduje się ławka, stolik z dwoma komputerami, drukarka i mały stolik z krzesłem. Dalej znajduje się okno z kaloryferem (tak samo jak piętro niżej). Następnie są białe, szerokie drzwi, otwierane na zewnątrz, z autodomykiem, zazwyczaj otwarte. 
Za drzwiami po prawej stronie mamy kolejno sale: 206, 205A, 205, 203 oraz drzwi do 201. A za nimi 202A (na wprost) i 202 (po prawej stronie). Naprzeciwko sal znajdują się stoliki z krzesłami na całej długości korytarza (pod oknami). 
TRZECIE PIĘTRO:
Na trzecie piętro prowadzą kamienne schody (podobnie, jak na niższe piętra). Tego piętra nie obsługuje winda. Po prawej stronie od schodów jest ławka, dalej drzwi do pomieszczenia gospodarczego oraz toaleta (pokój 317). Następnie jest wnęka ze stolikiem i dwoma ławkami oraz tablica z ogłoszeniami. Następnie za wnęką znajdują się drzwi do pomieszczenia gospodarczego, za nimi drzwi do sali 302 im. Henryka Markiewicza. Drzwi do sali 302 są przeszklone, standardowej szerokości, z autodomykiem, otwierane do zewnątrz (zazwyczaj otwarte i podparte drewniana stopką). Za drzwiami po prawej stronie jest ławka, po lewej jest kaloryfer. Dalej sala 303, a na wprost sala 302. Od schodów po lewej stronie wbudowane w ścianę znajdują się: wąż strażacki oraz gaśnica. 
PODSUMOWANIE:
Parter: 
Aula im.  Jana Błońskiego s. 06
Toalety, również dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Pierwsze piętro:
Sale: 101, 102, 103, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111/112 (za jednymi drzwiami), 113.
Toalety, również dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Drugie piętro:
Sale: 202A, 203, 205, 206, 207, 208, 209 oraz 211 (w 209),212
Toalety, również dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Trzecie piętro (tylko schody, bez windy)
Sala 302 im. Henryka Markiewicza.
Sala 303.
TOALETY - PODSUMOWANIE: 
Parter – toaleta damska, toaleta męska oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdują się we wnęce zlokalizowanej pomiędzy portiernią a schodami po prawej stronie od wejścia.
Pierwsze piętro – toaleta damska, toaleta męska oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (zamknięta na klucz) znajdują się we wnęce za schodami, po prawej stronie. 
Drugie piętro – toaleta damska, toaleta męska oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (zamknięta na klucz) znajdują się we wnęce za schodami, po prawej stronie. 
Trzecie piętro – toaleta damska, toaleta męska (po wejściu do pokoju 317).
 
Autorki: Kinga Angielczyk, Natalia Jaworska
OTOCZENIE: 
Pełny adres: ul. Grodzka 64, 33-332 Kraków.
Lokalizacja: Budynek znajduje się w bliskiej odległości od Plant, ok 200m od skrzyżowania ulic: św. Gertrudy, Stradomskiej i św. Idziego. Również w niedalekiej odległości od Zamku na Wawelu.
Najbliższa okolica: Grodzka to jedna z bardziej turystycznych ulic Starego Miasta, dlatego zazwyczaj jest na niej wzmożony ruch pieszych i rowerzystów (rzadziej pojazdów mechanicznych, ale nie można ich wykluczyć). Kamienny chodnik składa się z dwóch części: 
chodników przy budynkach po obu stronach drogi,
drogi głównej pomiędzy chodnikami, ok. 10 cm poniżej poziomu chodnika.
Idąc od Grodzkiej 64 w stronę przystanku Wawel, po prawej stronie mijamy trzy okrągłe wysepki, które są złożone z ławek, na których można przysiąść i odpocząć. Dalej, w kierunku Zamku na Wawelu, po prawej stronie znajduje się Pomnik Ofiar Katynia na Placu im. Ojca Adama Strudzińskiego. Budynek jest ostatni w rzędzie kamienic, które ciągną się od Rynku Głównego. 
Możliwości dojazdu: 
komunikacją miejską: najbliższy jest przystanek Wawel (ok. 200m), tylko linie tramwajowe: 6, 8, 10, 13, 18 (autobus nocny: 669), 
pieszo od strony Grodzkiej – frontowe wejście, 
możliwość dojazdu samochodem.
Budynek jest beżowy, odnowiony, wyższy od szeregu kamienic. Od frontu, od ulicy Grodzkiej, na ścianie po lewej stronie drzwi, na wysokości ok. 1,7 m znajduje się tabliczka Wydziału Polonistyki oraz latarnia z numerem 64. (Budynku nie należy mylić z innym budynkiem pod adresem św. Gertrudy 25, który jest bezpośrednio położony przy ulicy św. Gertrudy i przystanku Wawel. Budynki te są często mylone ze względu na ich bliskie usytuowanie i małą odległość od przystanku Wawel).
MIEJSCA PARKINGOWE:   
Przy budynku znajduje się parking. Wjazd do niego jest zagrodzony przez szlaban. Aby go otworzyć należy zadzwonić domofonem znajdującym się przy furtce. Bezpośrednio przed budynkiem należy skręcić w prawo (jadąc od strony św. Gertrudy i/lub Stradomskiej) i jechać wzdłuż budynku przez ok. 20m. Po lewej stronie w bramie znajduje się szlaban, za nim parking na ok. 6-10 samochodów. Z parkingu można się dostać bezpośrednio do Biblioteki Instytutu Glottodydaktyki (tylko schodami) lub do bocznego wejścia do Grodzkiej 64 (schodami i/lub windą dla wózków). Winda dla wózków znajduje się na po lewej stronie drzwi wejściowych, można z niej skorzystać samodzielnie.  
Istnieje także możliwość zaparkowania na płatnym parkingu na ul. Droga do Zamku. W okolicy budynku nie ma przewidzianego żadnego miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami.
WEJŚCIE GŁÓWNE:
Są dwa wejście do budynku przy Grodzkiej 64. Jedno zlokalizowane jest od strony ulicy Grodzkiej, drugie od Plant (wyjście ewakuacyjne):
wejście od ulicy Grodzkiej – wysoki próg 30/40 cm, szerokie (ok. 3 m) schody z poręczą, drzwi otwierane do wewnątrz, drzwi drugie otwierane wahadłowo (jest otwarte tylko jedno skrzydło). Wejście dla osób poruszających się na wózku jest tylko od strony parkingu, gdzie znajduje się winda dla wózków. 
wejście od Plant (wyjście ewakuacyjne), parking przy budynku – siedem schodów z poręczą lub winda (wejście bezpośrednio do auli im. Jana Błońskiego s. 06). Od auli do stanowiska portiera są trzy stopnie (bez poręczny, możliwa pomoc portiera). 
Po wejściu do holu, naprzeciwko auli znajduje się ławka. Kolejne ławki znajdują się również: za trzema stopniami między aulą a wejściem głównym oraz pomiędzy stanowiskiem portiera a wejściem głównym. 
PORTIERNIA:
Portiernia znajduje się naprzeciw głównego wejścia od ul. Grodzkiej. Lada, przy której siedzi portier jest wysoka (nieodstępna dla osób poruszających się na wózku). Miejsce portiera zlokalizowane jest za szybą. Numer kontaktowy do portiera: 12 663 18 35.
SZATNIA:
W budynku Wydziału Polonistyki przy ul. Grodzkiej 64 nie ma szatni.
PARTER:
Po wejściu do budynku od ul. Grodzkiej po lewej stronie przy ścianie znajduje się ławka. Na końcu ściany znajdują się trzy schodki, za którymi po lewej stronie pod ścianą znajduje się kolejna ławka.  Naprzeciwko tej ławki, a po prawej stronie schodząc z trzech schodków znajdują się drzwi do auli im. Jana Błońskiego. Wejście do auli jest dwuetapowe. Pierwsze brązowe drzwi otwierane są na zewnątrz, drugie białe drzwi również otwierane są na zewnątrz (oporne na zamykanie), mają czynne tylko jedno, prawe skrzydło. Klamka umieszczona jest na prawym skrzydle. 
Wychodząc z auli, po lewej stronie znajdują się drzwi ewakuacyjne, po prawej trzy schodki, które prowadzą na korytarz. Wychodząc na korytarz, po lewej stronie znajdują się drzwi wejściowe od ul. Grodzkiej, po prawej natomiast są schody, następnie przejście do wnęki z windą i toaletą. Po lewej stronie, stając naprzeciwko wnęki, znajduje się lada portierni.
Między portiernią a schodami na pierwsze piętro jest wnęka, która prowadzi do: 
windy (na wprost), 
toalety damskiej z trzema kabinami i umywalkami (po prawej stronie od windy), 
toalety męskiej z jedną kabiną, jednym pisuarem oraz dwoma umywalkami (po lewej stronie od windy), 
toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – uchwyty przy toalecie oraz umywalce, wysunięta umywalka, obniżona toaleta (po lewej stronie od windy, za toaletą męską). 
Drzwi do toalety damskiej i męskiej są z autodomykiem. Do toalety damskiej i dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami drzwi otwierane są na zewnątrz, natomiast do męskiej do wewnątrz.
KOMUNIKACJA PIONOWA – WINDA:
Winda jest szeroka, od wejścia do windy po lewej stronie znajdują się przyciski z napisami w Braille’u. Winda wyposażona jest w komunikaty głosowe po polsku odnośnie pięter i otwierania drzwi. Po drugiej stronie od przycisków znajduje się poręcz i duże lustro (na szerokość całej windy). Drzwi są przesuwne. Winda obsługuje tylko dwa z trzech pięter dostępnych dla studentów. 
PIERWSZE PIĘTRO:
Na pierwsze piętro prowadzą kamienne schody z poręczami. Schody dzielą się na trzy części, każda oddzielona jest od siebie podestem. Od schodów po prawej stronie ciągnie się barierka na dalsze piętra, przy niej znajduje się ławka. Za ławką są schody na wyższe kondygnacje. 
Za schodami znajduje się wnęka z windą. Winda znajduje się na wprost wejście do wnęki. Po prawej stronie, stojąc przodem do windy, jest damska toaleta, po lewej męska toaleta oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (podobny rozkład jak na parterze). Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami jest zamknięta, klucz dostępny jest u portiera. Nie ma przycisku do zawołania portiera. Należy więc wrócić na parter do lady portiera lub do toalety na parterze, która jest otwarta. 
Na ścianie między przejściem do windy a przejściem do sal są kontakty na wysokości ok. 40 cm. Przy kontaktach znajduje się owalny stolik z 6 krzesłami (2 zestawy po 3 krzesła połączone ze sobą). 
Za stolikiem po prawej stronie, stając przodem do schodów, znajdują się drzwi do pomieszczenia gospodarczego, dalej kosze na śmieci i drzwi do korytarza z salami. 
Po prawej stronie od drzwi do korytarza z salami znajduje się ławka oraz tablica ogłoszeń (przesuwna). Pomiędzy schodami a drzwiami do sal wbudowane w ścianę są: gaśnica i wąż strażacki. 
Drzwi prowadzące do korytarza z salami są przeszklone, jednoskrzydłowe, szersze niż standardowe, z autodymykiem (zazwyczaj otwarte i podparte drewnianą stopką). Za tymi drzwiami po prawej stronie mamy drewniany stojak na kurtki i sale – kolejno: 113, 111/112 (za jednymi drzwiami), 110, 109, 108, 107, 106, 105, 101. Pomiędzy salą 110 a 109 po przeciwnej stronie korytarza znajduje się ławka z pięcioma krzesłami. Pomiędzy drzwiami do poszczególnych sal usytuowane są ławki. Na końcu korytarza znajduje się sala 101, która prowadzi do sal 102 oraz 103 (po prawej stronie). Naprzeciwko sal 108, 107, 106 są okna, pod którymi są grzejniki (bez zabudowy).
DRUGIE PIĘTRO:
Na drugie piętro prowadzą kamienne schody (podobnie, jak na pierwsze). Po prawej stronie schodów jest poręcz, która ciągnie się na wyższe piętro i schody. Dalej znajduje się przejście (winda, łazienki – taki sam rozkład jak na poniższych piętrach). Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami również jest zamknięta na klucz. 
Po prawej stronie od przejścia znajduje się ławka, która ciągnie się od przejścia do drzwi pomieszczenia gospodarczego. Po prawej stronie od pomieszczenia gospodarczego znajdują się kosze na śmieci. 
Po lewej stronie od schodów, wbudowane w ścianę są: wąż strażacki i gaśnica oraz drzwi do korytarza z salami (takie same drzwi jak na niższym piętrze). 
Po wejściu do korytarza po prawej stronie są sale 212 oraz 209 oraz 211 (wejście przez 209). Między 209 a przejściem do dalszej części korytarza znajduje się ławka. 
Do dalszej części korytarza prowadzą drzwi, białe, dwuskrzydłowe, wahadłowe. Za nimi po prawej stronie znajdują się kolejno sale: 208, 207, 206, 205, 203, 202A.  Po drugiej stronie korytarza znajduje się ławka, stolik z dwoma komputerami, drukarka i mały stolik z krzesłem. Dalej znajduje się okno z kaloryferem (tak samo jak piętro niżej). Następnie są białe, szerokie drzwi, otwierane na zewnątrz, z autodomykiem, zazwyczaj otwarte. 
Za drzwiami po prawej stronie mamy kolejno sale: 206, 205A, 205, 203 oraz drzwi do 201. A za nimi 202A (na wprost) i 202 (po prawej stronie). Naprzeciwko sal znajdują się stoliki z krzesłami na całej długości korytarza (pod oknami). 
TRZECIE PIĘTRO:
Na trzecie piętro prowadzą kamienne schody (podobnie, jak na niższe piętra). Tego piętra nie obsługuje winda. Po prawej stronie od schodów jest ławka, dalej drzwi do pomieszczenia gospodarczego oraz toaleta (pokój 317). Następnie jest wnęka ze stolikiem i dwoma ławkami oraz tablica z ogłoszeniami. Następnie za wnęką znajdują się drzwi do pomieszczenia gospodarczego, za nimi drzwi do sali 302 im. Henryka Markiewicza. Drzwi do sali 302 są przeszklone, standardowej szerokości, z autodomykiem, otwierane do zewnątrz (zazwyczaj otwarte i podparte drewniana stopką). Za drzwiami po prawej stronie jest ławka, po lewej jest kaloryfer. Dalej sala 303, a na wprost sala 302. Od schodów po lewej stronie wbudowane w ścianę znajdują się: wąż strażacki oraz gaśnica. 
PODSUMOWANIE:
Parter: 
Aula im.  Jana Błońskiego s. 06
Toalety, również dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Pierwsze piętro:
Sale: 101, 102, 103, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111/112 (za jednymi drzwiami), 113.
Toalety, również dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Drugie piętro:
Sale: 202A, 203, 205, 206, 207, 208, 209 oraz 211 (w 209),212
Toalety, również dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Trzecie piętro (tylko schody, bez windy)
Sala 302 im. Henryka Markiewicza.
Sala 303.
TOALETY - PODSUMOWANIE: 
Parter – toaleta damska, toaleta męska oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdują się we wnęce zlokalizowanej pomiędzy portiernią a schodami po prawej stronie od wejścia.
Pierwsze piętro – toaleta damska, toaleta męska oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (zamknięta na klucz) znajdują się we wnęce za schodami, po prawej stronie. 
Drugie piętro – toaleta damska, toaleta męska oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (zamknięta na klucz) znajdują się we wnęce za schodami, po prawej stronie. 
Trzecie piętro – toaleta damska, toaleta męska (po wejściu do pokoju 317).
 
Autorki: Kinga Angielczyk, Natalia Jaworska