Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Fotoreportaże 2017

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zimowy obóz KNJS UJ

Zimowy obóz KNJS UJ

W dniach 8–10 lutego członkowie Koła Naukowego Językoznawców Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego im. Mieczysława Karasia, działającego pod opieką prof. dr. hab. Kazimierza Sikory, wyjechali na obóz do Pilczy Żelichowskiej.

Podczas wyjazdu studenci odwiedzili Centrum Polonii, znajdujące się w dworku Konopków w Brniu. Wysłuchali też prelekcji dotyczącej historii tej instytucji oraz zwiedzili muzeum. Kolejnego dnia uczestnicy obozu wybrali się do pobliskiego Zalipia, w którym tradycją jest zdobienie budynków motywami florystycznymi. Zobaczyli tam Zagrodę Felicji Curyłowej oraz kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP. Studenci przyjechali również do Gręboszowa, rodzinnej miejscowości prof. dr. hab. Stanisława Koziary, który zgodził się oprowadzić członków KNJS UJ po najciekawszych miejscach okolicy. Po powrocie do Krakowa odbyło się zebranie koła podsumowujące wyjazd.

Podczas obozu członkowie KNJS UJ mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, zapoznać się z działalnością poszczególnych sekcji i ustalić plan działania na kolejny semestr.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Dziekan Wydziału Polonistyki UJ oraz Fundacji Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak”.

Zobacz galerię zdjęć