Festiwal Nauki 10-12 V 2012 namiot Wydziału Polonistyki

Podobnie jak w poprzednich latach przez trzy dni, tj. od czwartku 10 maja do soboty 12 maja, Rynek Główny w Krakowie zamienił się w „naukowe miasteczko namiotowe". Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu Nauki w Krakowie były Teoria – Poznanie – Doświadczenie.

W namiocie Wydziału Polonistyki UJ, który dzieliliśmy jak co roku z Wydziałem Filologicznym, studenci udzielali informacji dotyczących specjalności studiów polonistycznych. Codziennie działały także cztery sekcje.

Onomastyczny punkt informacyjny, który stworzyły doktorantki specjalności językoznawczej, udzielał zainteresowanym osobom informacji na temat znaczenia i pochodzenia swojego imienia i nazwiska.

Natomiast Sekcja Dialektologiczna Koła Naukowego Studentów Językoznawców UJ oraz Koło Metodyki Polonistycznej UJ stworzyły dla odwiedzających ciekawe konkursy, zabawy językowe i quizy.

StudenciSekcji Logopedycznej zaprosili przechodniów m. in. do zabaw w ćwiczeniu dykcji oraz dzieci do logopedycznego toru przeszkód.

Studentki specjalności Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego stworzyły Sekcję Glottodydaktyczną, zachęcając do odwiedzenia Szkoły Letniej, która organizuje kursy języka polskiego dla obcokrajowców.

Koordynator: dr Anna Włodarczyk

fot. Joanna Fojt i Paulina Kwak