Gry wideo jako nowa literatura?

Dr Tomasz Z. Majkowski swym wykładem pt. „Gry wideo jako nowa literatura?" zakończył 18 czerwca przedwakacyjny cykl zajęć w ramach wspólnego projektu edukacyjnego naszego Wydziału, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce oraz Burmistrza Wieliczki: „Ucz się u mistrzów – wielicki uniwersytet młodzieży". Atrakcyjny tytuł wystąpienia zgromadził w pięknych, industrialnych wnętrzach Solnego Miasta liczną grupę młodzieży szkolnej. Mimo deprymujących problemów technicznych z wyświetlaniem pokazu slajdów wykładowca dał popis wiedzy i talentu krasomówczego. Zajął całkowicie zarówno uwagę, jak i wyobraźnię młodzieży, nawiązując przy tym żywy kontakt z tym specyficznym i licznym audytorium. Był to prawdziwy majstersztyk, nagradzany kilkakrotnie brawami. Nic dodać, nic ująć. Tak trzymać, Panie Doktorze!

fot. PIMPB w Wieliczce